500 TL ve üzeri kargo ücretsiz!
Bilgi & Sipariş Hattı 0 212 291 72 91
Ürünler Chrysal RVB Clear Intensive Chrysal AVB Anti-Ethylene Chrysal BVB Soğanlı Çiçekler-iyileştirici Chrysal AVB Booster Treatment Chrysal BVB & Plus Lale iyileştirici 1L Chrysal CVBN Gerbera Treatment Chrysal SVB Lilyum İyileştirici tablet Chrysal Professional 2 Bag-in-Box 10L Chrysal Clear Professional 2 5L Chrysal Clear Professional 2 1L Chrysal Clear Professional 2 T-Bag 2L Chrysal Professional 3 bucket Toz 2 kg Chrysal Clear Professional 3 - 10 L Chrysal Dosing Unit 2 & 3 Chrysal 5 ml/L– El Pompası Chrysal Arrive Alive Eco D-Block Large Chrysal Arrive Alive S-Block Medium Chrysal Universal Recyclable sachet 1L Chrysal Universal Compostable sachet 1L Chrysal Universal Supreme sachet 1L Chrysal Uni. Supreme liquid stick 1L Chrysal Universal Supreme sachet 0,5L Chrysal Better Bloom Universal Sıvı 1L Chrysal Better Bloom Universal Toz 1L Chrysal Supreme Rosa Sachet 1L Chrysal Supreme Rosa Liquid 1L Chrysal Clear Rosa Powder Chrysal Clear Rosa Liquid Chrysal Clear Lilium & Alstroemeria Chrysal Bulb Sachet (Toz) Chrysal Syringa Sachet (Toz) Chrysal Tulipa Sachet (Toz) Chrysal Professional Glory Spray Chrysal Professional Cleaner Bottle Chrysal Leafshine & Seal Concentrate Chrysal Leafshine Yaprak Parlatıcı Orchid Food Drops - Besin Damlası Saksı Bitkileri İçin Sıvı Besin Chrysal Silk & Dried Flower Cleaner Chrysal Floral Foam Çiçek Köpüğü Chrysal Foam Sphere (Küre) 15 cm Plastik Tabanlı 2’li Halka Köpük 25 cm Köpük tabanlı 2 li Halka Köpük 25 cm Chrysal Foam Posy Pad 20 cm Chrysal Foam Heart (Kalp) Chrysal Foam Elite Bridal Bouquet Chrysal Foam Bouquet Holder S 24'lü Chrysal Foam 2’li Cross (Haç)

Chrysal 5 ml/L– El Pompası

Chrysal 5 ml/L– El Pompası
4 Bu ürün 1574 kez incelendi.
306.89 TL + KDV
Ödeme Seçenekleri : Kredi Kartı – Havale / EFT – Tahsilatlı Gönderi

Chrysal Handpump 5 ml/l – Chrysal El Pompası 

Chrysal handpump, kullanımı çok kolay pratik bir el pompasıdır. 5L ve 10L Chrysal ürünlerinin bidon kapaklarına uygunluk gösterdiği için, orijinal kapak çıkartıldığında manuel pompa kapağı ürün kapağı yerine kolay bir şekilde takılır. Chrysal el pompası, 1L su içine bir kez pompalandığında 5ml ürün suya kolayca karışır. Bu nedenle, kullanım esnasında ürünlerin üstünde yazan ‘ml’ miktarına çok dikkat edilmesi gerekir. Bu şekilde, manuel bir kullanımda doğru dozla,  doğru bir solüsyon elde etmeniz kolaylaşır. 

Örneğin : Professional 2 ürünüyle kullanırken 1L suya pompanın 1 kez ( 1L/5ml), Professional 3 ürününü kullanırken ise pompanın 2 kez basılması (1L/10ml) gerekmektedir. RVB Clear Intensive gibi 1L/1ml kullanım şeklinde ise 5L suya pompanın 1 kez basılması yeterli olacaktır. Chrysal el pompası, en ekonomik ve pratik bir biçimde hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Çiçek bakım ürünlerinin kullanımında doğru dozaj, hasat sonrası ve iyileştirme evrelerinde optimum etkinliği sağlamak için hayati önem taşımaktadır.

Aşırı dozlama, çiçeklerin kalitesine zarar vereceği gibi, azalan doz da kritik durum yaratıp, çiçeğin vazo ömrünü dramatik bir şekilde kısaltır.

Fazla veya az dozun etkileri nelerdir?

Kesme çiçek gıdalarının içeriği, kesme çiçekler için hazırlanan bir diyet programını andırır. Üniversal ürünler, kesme çiçekler için genel bir diyete sahiptir ve özel çiçek gıdalarının ise, özel tiplerin ihtiyaçlarına göre ince olarak ayarlanmış bir beslenme programları vardır. Kesme çiçek araştırmaları göstermiştir ki, aynı çiçek türünde bile farklılaşmalar olabilmektedir. Günlük hayatta, gerçi, bu özel gıdaları her yerde bulamayabilirsiniz. Nihai amaç, doğadaki çiçeğin “sıvı-akışkan gıda özelliklerini” taklit etmektir.

Doz eksikliği ve aşımı, en iyinin altında sonuçlara neden olur. Hatta, gerekenden fazla gıda takviyesi, insanlardaki obezite gibi, çiçekler üzerinde hiç hesapta olmayan, bazen olumsuz bile olabilecek daha kötü sonuçlara neden olur. Genel görünümde nahoşluklara neden olur ve beklenen yaşamı kısaltır. Doz eksikliği ise daha kritiktir ve daha çok vazo ömrünü kısaltır.

Önerilen dozun %80 altına düşüldüğünde, aşağıdaki sapmalar ortaya çıkar:

  • Saplarda renk kaybolması
  • Çiçeklerin açmasında, şekillenmesinde, renk ve koku gelişimlerinde gecikmeler
  • Gevşek taç yaprakları
  • Gövde yapraklarında gevşeme ve solma

Tavsiye edilenden %150 fazla doz miktarı, sapların solması ve yaprakların yanmasına neden olabilir.